SceneMønstring

INFORMASJON OM UNG KULTUR MØTES -UKM Scenemønstringen vil finne sted på Ullensaker kulturhus søndag 8. mars kl. 14.00. Lørdag 7.

INFORMASJON OM UNG KULTUR MØTES -UKM

Scenemønstringen vil finne sted på Ullensaker kulturhus søndag 8. mars kl. 14.00. Lørdag 7.mars blir opprigg og gjennomgang av alle innslagene. Tidspunkt kommer, men alle møter opp 20 min før sin prøve slik at dere er klare om vi skulle komme foran skjema, eller noen ikke møter opp.

Rekkefølge søndag 8. mars.
Vi kjører samme rekkefølge på mønstringen som på prøvene.

Det blir en 20 min pause i forestillingen.

Oppmøte på søndag:
Dere som er med før pausen på søndag møter opp senest kl.13.30
Dere som er med etter pausen møter opp senest 14.30.

Utstyr til band:
Vi stiller med trommesett, bassforsterker, gitarforsterkere og Keyboard (Nordstage).
Utstyr utover dette må dere skaffe selv, som Switchpedal.

Bruk av bakgrunnsmusikk:
Det aller beste er om vi får bakgrunnsmusikk på lydfiler som dere mailer til meg (før lørdag). CD-er og minnepinner går også. Husk å merke minnepinner/CD-er med spor som skal spilles, og navn på innslag. Minnepinner/CD-er leveres til lydtekniker ved ankomst til prøver.

Billetter til UKM:
Har dere foreldre/venner som ønsker å se UKM, kan de bestille billetter på 815 33 133, eller kjøpe billetter i billettluka på kulturhuset, på Storsenteret evt. på nettet. Fint om de er ute i god tid.

Alle under 18 år kommer gratis inn, men må hente seg en fribillett i billettsalget på kulturhuset.
For de over 18 år koster billettene kr 50 + avg.

Deltakere – får deltakerkort som gir adgang til salen
Jeg kommer til å dele ut «artist-kort» under prøvene på lørdag. Om dere vil se deler av mønstringen på søndag, vis dette til den som står i døra – så slippes dere inn.
Av respekt for de som står på scenen slippes ingen ut eller inn under innslag.

Juryen:
Etter scenemønstringen trekker juryen seg tilbake i ca. 25.min for å diskutere hva som skal sendes videre til fylkesmønstringen (Vil også arrangeres hos oss). De kunngjør dette fra scenen ca.kl.16.30/17.00

Når juryen har kunngjort hva som går videre til fylkesmønstringen, blir det mulig for alle deltakerne å snakke med/få en muntlig vurdering av juryen i Artistfoajeen.

Ikke nøl med å ringe eller sende meg en mail om det er noe dere lurer på.

Mvh

Arnfinn Håndstad Algarheim
UKM kontakt

aha@ullensaker.kommune.no
66108024