Årets første fylkesmønstringshelg

Netttredaksjonen i Sør-Trøndelag hilser fra UKM HD1 Første helg er godt i gang med forestillinger i Finnmark, Rogaland og Sør-Trøndelag! Både Finnmark og Sør-Trøndelag streamer sine mønstringer direkte på UKM.no, sjekk ut fylkessiden for lenke. Magedanseren Aisha brakte noe nytt til bordet med

Netttredaksjonen i Sør-Trøndelag hilser fra UKM HD1

Netttredaksjonen i Sør-Trøndelag hilser fra UKM HD1

Første helg er godt i gang med forestillinger i Finnmark, Rogaland og Sør-Trøndelag!

Både Finnmark og Sør-Trøndelag streamer sine mønstringer direkte på UKM.no, sjekk ut fylkessiden for lenke.

Magedanseren Aisha brakte noe nytt til bordet med sin unike framføring. Foto: Eilert Isaksen-Warth

Magedanseren Aisha brakte noe nytt til bordet med sin unike framføring. Foto: Nettredaksjonen

Fra Finnmark

Lørdag morgen. Klokken er halv ni. Et gjesp går gjennom salen. UKM starter tidlig. av Heljar Thomassen Det var mange trøtte mennesker med tunge øyelokk å skue blant publikum idag. Dagens første forestilling og den andre forestillingen totalt, tok sted i kultursalen svært tidlig denne lørdag morgenen. 8:30 var tidspunktet for starten av forestillingen, men selv om noen fortsatt lengtet tilbake til drømmeland, kom ikke søvnen for å bli.

Les hele saken her

IMG_2957

Fra Sør-Trøndelag

I går var det konsert med Oslo Ess, FRK. Fryd og OnklP. Bra lyd, og bra musikk. Mange fikk vite dette tidlig på dagen da de ankom kulturhuset her i Støren. Alle gledet seg og det ble ingen skuffelse, vi koste oss virkelig.

Les hele saken her