Info deltakere

Hei? Velkommen til UKM Verdal 2024.

Hei? Velkommen til UKM Verdal 2024. Vi gleder oss til årets UKM-helg og lokalmønstring! Alt foregår i lokalene til Lydhagen scene, Volhaugvegen 448B Verdal. Her er viktig informasjon til alle dere deltakere på kunstutstilling og på scenen, som crew og arrangører.

Hva er egentlig UKM?

UKM (Ung kultur møtes) er et offentlig kulturtiltak for ungdom mellom 13 og 20 år, og foregår hvert år over hele landet. UKM er ingen konkurranse, men en møteplass der ungdom kan treffe likesinnede og vise frem det de brenner for. Alle kulturuttrykk er velkomne og deltakere kan ha innslag på scene med musikk, teater, dans, film, foto, kunst, litteratur osv. Bare fantasien setter grenser. Vi har også deltakere på kunstutstilling og bak scenen i UKM media og som arrangører.

Du (dere) kan bli videresendt til å representere Verdal kommune på den regionale UKM-festivalen (i år er på Inderøy 19.-21.april) og evnt. videre derfra til den nasjonale UKM-festivalen (Bodø 21.-25. juni). Utvelgelsen skjer på grunnlag av kvoter og retningslinjer som bl.a. originalitet, kreativitet, publikumskontakt og kvalitet. Utvalgte deltakere skal også speile bredden i den lokale mønstringen. Premien for videresendte er en enda større scene og å treffe ungdommer fra andre deler av landet.

Info deltakere utstilling

Bilder! Frist 19. mars.

Itillegg til den fysiske kunstutstillingen skal vi også lage en kunstpresentasjon som skal vises som en del av sceneforestillingen. Vi trenger derfor at du sender inn bilde av hvert kunstverk og av deg selv. Skjermene er kvadratisk utformet, så vi ønsker bilder i dette formatet. Send til: rgol@verdal.kommune.no

Sjekk påmeldingen!

Sjekk påmeldingen din, at tittel på verk, navnet ditt, alder og kontaktinfo er riktig. Ellers vil vi også veldig gjerne ha et par ord om deg selv og kunsten din. Hva slags kunst, hvilken teknikk, hva inspirerte deg osv.

Innlevering av kunstverk:

blir fredag 22. mars kl.16:00 – 18:00.Merk kunsten med navn og tittel på baksiden av f.eks. maleri. Husk også å ramme inn bilder, etc. og ordne med oppheng så kunsten tar seg best ut.

Når du leverer kunsten, får du utdelt deltakerbevis som gir deg gratis inngang og gratis pizza på lørdagen. Montering av utstillingen gjøres av arrangør på lørdagen. Har du noen ønsker eller spørsmål så tar vi det når du kommer på fredagen. Eir Aas Jakobsen har ansvaret for utstillingen og vil hjelpe dere. 

Lørdag 22.mars

Kl.10:00. Montering kunstutstilling.

Kl.13.00. Gratis pizza til deltakerne.

Kl.14:00. Sceneforestilling. Viktig! Kunstutstillingen blir altså vist som film som det første sceneinnslaget i sceneforestillingen. Her må alle kunstnere være tilstede for å motta diplom. Publikum vil kunne gå rundt og se på utstillingen før forestilling og i pausen. Når showet er ferdig (ca. kl.1630), kan deltakerne ta med seg kunsten hjem.

Info deltakere scene

Bilder! Frist 19. mars.

Vi skal vise bilde av hvert innslag på skjermen før dere starter. Vi ønsker derfor at dere sender inn bilde av dere. Skjermene er kvadratisk utformet, så vi ønsker bilder i dette formatet. Send til: rgol@verdal.kommune.no

Sjekk påmeldingen!

Se over påmeldingen. Sjekk at tittel på innslag, varighet, navn, alder og kontaktinfo er riktig. Alle band/grupper bør ha et bandnavn! Det er også fint hvis det i beskrivelsen står noen ord om deg/dere selv. I noen tilfeller er det lokalkontakt Roger som har meldt dere på og som må føre inn denne informasjonen. Ta kontakt for eventuelle justeringer.

Fredag 22. mars

Kl. 16:00 – 19:00: Tekniske prøver scene. Innslagene er delt slik:

·       15.30: Etter avtale

·       16.00: Gr. 1: Oda og Live, Folkens, Redfoot, Bastards, The Lost Ones, Myra og Felix

·       16.45: Gr. 2: Kaja Marie, Aleksandra, Martha, Danuta, Hysteria, Take the power back, Bastards, Pluto, Blitz.

·       17.30: Dans: Chili and paprica

Merk at selv om vi har satt opp en rekkefølge så er det viktig at alle møter til oppsatt tidspunkt (Alle som opptrér i gr.1 skal møte kl.16:00 selv om de ikke står først i oversikten).

UKM Verdal stiller som vanlig med backline; slagverk, bassamp, gitaramper, keyboard, kabler m.m. Du som deltaker må ellers ha med eget instrument. Ellers er det lurt å ha med ekstra strengesett, plekter, trommestikker, tekster, noter etc.

Info deltakere crew

Fredag 22.mars

Kl.15:00. Oppmøte konferansierer.

Kl.15:30. Oppmøte scenearbeidere Det er viktig å være tilstede på alle prøvene, for å vite hva slags utstyr som skal av og på scenen mellom innslagene.

PROGRAM LØRDAG 23. MARS: 

09:45: Oppmøte scenedeltakere og crew

10:00: Generalprøve scenemønstring

13:00: Pause/pizza for UKM-deltakere

14:00: sceneforestilling del 1 

14:45: pause

15:15: Sceneforestilling del 2

Spørsmål? Ta gjerne kontakt.
Ukm- koordinator. Roger Olsen
Mob. 97485021/ rgol@verdal.kommune.no